top of page

2022 m. rugpjūčio 8-12 d. kaimo turizmo sodyboje „Po Vinkšna“ šurmuliavo didžiulys būrys vaikų - vyko Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro ir dziudo ir futbolo klubo „Golden Score“ organizuojama sportinė stovykla Biržų rajono 6-16 metų vaikams. Stovykloje dalyvavo 64 vaikai, iš kurių didžioji dalis iš daugiavaikių, socialiai remtinų ir darbo neturinčių šeimų.

Stovykla organizuota įgyvendinant 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927 priemonės „Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ projektą „Vaikų socialinis įtraukimas per sportinius užsiėmimus“.

Stovykloje vaikai ne tik sportavo, aktyviai leido laiką, bet ir kasdien užsiėmė vis nauja pažintine veikla. Stovyklos svečiai - visuomenės sveikatos biuro bei Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, stovyklautojams pravedė prevencines pamokėles apie sveiką gyvenimo būdą, saugumą, supažindino su savo profesijomis bei parengė vaikams daugybę linksmų estafečių, reikalaujančių ne tik greičio, bet ir sumanumo... Laisvu laiku nuo treniruočių stovyklautojai smagiai laiką leido pliuškendamiesi tvenkinyje, žvejodami, vyko įvairūs turnyrai, orientacinės varžybos. Vakarais vaikai laiką leido žiūrėdami lauko kiną, maudydamiesi pirtelėje, vakarojo prie laužo kepdami dešreles ir zefyrus, buvo suorganizuota diskoteka. Vaikams buvo suorganizuota pažintinė išvyka ne tik Biržų rajone, bet ir ekskursija į Anykščius. Anykščiuose laukė krūva pramogų: aplankė Puntuko akmenį, lajų taką, arklio muziejų, šėlo Labirintų parke, lankėsi apverstuose nameliuose, praėjo basų kojų taką, apžiūrėjo medines skulptūras, aplankė Triušių tvirtovę, išbandė rogučių trasą...

Šioje stovykloje stovyklos vadovų/trenerių ir vaikų bendravimas buvo grįstas pasitikėjimu ir pagarba, vyresnieji vaikai padėjo prižiūrėti mažesniuosius. Užsiėmimų gausa ir įvairovė leido artimiau pažinti vieniems kitus, praplėsti akiratį, susirasti naujų draugų, įgyti daugiau pasitikėjimo, ugdytis ir tobulinti socialines kompetencijas, ugdytis kūrybiškumą ir iniciatyvumą.

Su šia stovykla baigtas įgyvendinti projektas, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, „Vaikų socialinis įtraukimas per sportinius užsiėmimus“. Įgyvendinant projektą, 2021 m. rugsėjo mėn. – 2022 m. gegužės mėn. darželinukams vyko sportinės treniruotės, o birželio mėnesį - sporto šventė Biržų miesto darželių auklėtiniams. Projekto veikloms vykdyti buvo įsigytas sportinis inventorius.

bottom of page