2019 m. gegužės 3-4 d. Biržų „Aušros“ pagrindinėje mokykloje įvyko šachmatų fiesta „Šiaurės Lietuva 2019“, į kurį atvyko žaidėjai iš įvairių Lietuvos miestų. Toks renginys organizuojamas jau 14-ąjį kartą iš eilės.

Žaibo turnyre (amžius neribojamas) moterų įskaitoje visas prizines vietas iškovojo biržietės: Meida Šimaitė – pirmąją, Vestina Karaliūtė – antrąją ir Radvilė Klepeckaitė – trečiąją vietas. Vyrų įskaitoje Laimutis Variakojis liko trečias.

B turnyre šachmatininkai rungėsi dvejose U8 ir U10 amžiaus grupėse.

U8 amžiaus grupės rezultatai:

Mergaitės: Adrija Dija Jurgelytė – 1 vieta;

Elada Dagytė – 3 vieta.

U10 amžiaus grupės rezultatai:

Mergaitės: Augustė Švenčionytė – 2 vieta;

Gabija Šveikauskaitė liko ketvirta.

Berniukų grupėje geriausiai sekėsi Aurimui Rakickui, tačiau prizinės vietos iškovoti nepavyko.

A turnyre šachmatininkai rungėsi taip pat dvejose amžiaus grupėse - U12 ir U14.

U12 mergaičių grupėje Deimantė Karaliūtė iškovojo 2-ąją vietą. Berniukų grupėje neblogai žaidė Kajus Narkevičius, tačiau medalio iškovoti nepavyko.

U14 mergaičių įskaitoje, kaip teigia treneris Raimondas Paliulionis, maloniausias siurprizas – Rūta Janonytė buvo nenugalima ir iškovojo pirmąją vietą. Mergina aplošė daug gerų žaidėjų ir įrodė, kad gali žaisti ir būti nugalėtoja. Berniukų įskaitoje Andrius Jakubėnas nors prizinės vietos neiškovojo, tačiau sužaidė gerai.

Treneris Raimondas Paliulionis, o taip pat ir šios šachmatų fiestos organizatorius, džiaugėsi, kad renginys praėjo sklandžiai ir biržiečiams pavyko iškovoti prizines vietas.