top of page
kuriame-lietuvos-ateiti3.jpg

Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras įgyvendindamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927 priemonės „Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ projektą „Vaikų socialinis įtraukimas per sportinius užsiėmimus“ 2021 m. rugsėjo mėn. – 2022 m. gegužės mėn. vieną kartą per savaitę miesto darželių šešiamečiams organizavo vienos valandos trukmės sportines treniruotes. Projekto „Vaikų socialinis įtraukimas per sportinius užsiėmimus“ tikslas - skatinti vaikų fizinį aktyvumą formuojant sveiko gyvenimo būdo ugdymosi poreikius.

Buvo pravesti 199 sporto užsiėmimai, kurių metu vaikai susipažino su įvairiomis sporto šakomis, ugdėsi poreikį būti aktyviais. Įsigytas inventorius (tatamis, kamuoliai, šokdynės, gumos tempimo ir pasipriešinimo pratimams, lygiagretės, futbolo vartai, elastinės juostos ir pan.) leido vaikams išbandyti ne tik įvairias sporto šakas, bet ir saugiai užsiimti aktyvia fizine veikla, saugiai atlikti mankštą, gimnastikos pratimus, žaisti įvairius žaidimus.

Užsiėmimuose dalyvavo miesto darželių šešiamečiai vaikai, kurių didžioji dalis iš daugiavaikių, socialiai remtinų ir darbo neturinčių šeimų. Darželinukai labai aktyviai ir smagiai dalyvavo užsiėmimuose, turėjo galimybes patenkinti svarbiausius savo poreikius – fizinius, pažintinius, saviraiškos ir kt. Vaikai ne tik tapo fiziškai aktyvesni, bet ir formavosi fizinio aktyvumo įpročius, kūrybinį žaismingumą, pagerino savo psichines (motyvaciją, pasitikėjimą, koncentraciją ir pan.) ir fizines (sumanumą, stiprumą, vikrumą, ištvermę) bei moralinės savybes.

Įgyvendinant projektą, birželio mėn. bus suorganizuota sporto šventė darželinukams, o rugpjūčio mėnesį – aktyvi sportinė stovykla 6-16 metų vaikams. Projekto įgyvendinimo trukmė iki 2022 m. rugpjūčio 25 d.

bottom of page