2021 m. birželio 25-26 d. Palangoje vyko jubiliejinis (100 metų) lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvavo pajėgiausi Lietuvos sportininkai, o taip pat ir Biržų lengvaatlečiai. Daugumai Lietuvos atletų šis čempionatas buvo ypatingas ne tik, kad jis jubiliejinis, bet ir vienas iš paskutiniųjų šansų iškovoti kelialapius į Tokijo olimpiadą tiems, kurie dar neįvykdę normatyvų ar trūksta reitingo taškų.

Šiame čempionate visi biržiečiai pasiekė asmeninius rezultatus bei iškovojo bronzos medalius.

Didžiausias biržiečių pasiekimas čempionate - 4x100 m estafetiniame bėgime. Nikodemas Navickas, Marius Valaitis, Rolandas Tichonovičius bei Darius Valaitis antrą kartą šiame sezone pagerino savo geriausią rezultatą. Vaikinų komanda estafetę įveikė per 44,66 sek. ir iškovojo pirmuosius savo Lietuvos čempionato bronzos medalius, šį kartą nusileidę tik Kauno ir Šiaulių komandoms.

Vaikinai taip pat startavo ir individualiose rungtyse. 100 m bėgime Marius Valaitis paruošiamąjį bėgimą įveikęs per 11,22 sek. (asmeninis rezultatas) ir Darius Valaitis per 11,47 sek. pateko į B finalą. Tokio rango varžybose broliai Valaičiai pateko pirmą kartą. B finale rungtį Marius Valaitis įveikė per 11,27 sek. ir iškovojo antrąją vietą (bendroje įskaitoje 10), o Darius Valaitis įveikė per 11,57 sek. ir užėmė septintą vietą (bendroje įskaitoje 15 vieta). Rolandas Tichonovičius 100 m rungtį įveikė per 11,65 sek. (asmeninis rezultatas) ir bendroje suvestinėje užėmė 19-tąją vietą, Nikodemas Navickas - 12,11 sek. (asmeninis rezultatas)  užėmė 25-ąją vietą.

Biržiečiai Lietuvos čempionate dalyvavo tik vieną dieną, bet bendroje rajonų grupėje užėmė aštuntąją vietą. Kitą savaitgalį vaikinų laukia jaunimo amžiaus grupės Lietuvos čempionatas Vilniuje.

Tiek sportininkai, tiek treneris Simas Strelcovas džiaugiasi iškovotais medaliais bei pasiektais rezultatais.