top of page

2018 m. rugsėjo 28 d. Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro centriniame stadione įvyko tarptautinės lengvosios atletikos varžybos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir signatarui Petrui Poškui paminėti. Signataro P. Poškaus atminimo varžybos jau tradiciškai (devynioliktąjį kartą) rengiamos paskutinį rugsėjo savaitgalį. Šių metų varžybos pasipildė dar ir nauju turnyru – 1000 m masiniu moksleivių bėgimu.

Šių varžybų organizatoriai – Biržų rajono P. Poškaus pagrindinė mokykla, Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras (BKKSC) bei lengvosios atletikos asociacija (LAA). Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė signataro P. Poškaus žmona Milda Poškienė, LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas, LLA generalinis sekretorius Rimantas Daunoravičius, Biržų rajono savivaldybės vicemerė Irutė Varzienė, P. Poškaus pagrindinės mokyklos direktorius Audris Viduolis, BKKSC direktorius Sigitas Mitrochinas, BKKSC pavaduotojas Viktoras Bagamolovas ir kiti, atsakingi už sportą, savivaldybės darbuotojai.

Signataro P. Poškaus atminimo varžybose dalyvavo 276 jaunieji sportininkai ne tik Biržų rajono kaimo pagrindinių mokyklų mokiniai, bet ir Latvijos mokyklų sportininkai iš Neretos ir Bauskės, bei Pasvalio ir Šiaulių rajonų kaimo mokyklų mokiniai. Jaunieji sportininkai, o jų buvo net 276, varžėsi bėgimo, šuolio į tolį ir į aukštį, rutulio stūmimo rungtyse. Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir prizais.

Pasibaigus kaimo mokyklų sporto varžyboms, susirinko beveik 400 moksleivių į 1000 m masinį bėgimą. Visi bėgikai buvo apdovanoti LAA medaliais bei rėmėjų įsteigtais originaliais prizais – „Rokiškio sūrio“ glaistytais sūreliais, „Rinkuškių“ gira ir vandeniu, „Biržų duonos“ sausainiais. Smagu, kad kiekvienas dalyvis pasijuto svarbus ir įvertintas, nes kiekvienas pasiekė „pergalę“. Po apdovanojimų Biržų šaulių sąjunga visus vaišino kareiviška koše.

Varžybų – šventės svečiams ir dalyviams šis renginys labai patiko. P. Poškaus mokyklos direktorius bei šių varžybų vyr. teisėjas A. Viduolis džiaugėsi, kad varžybos pavyko ir, ko gero, šių metų varžybos buvo pačios gražiausios.

 

BKKSC informacija

bottom of page