top of page

2022 m. vasario 18 d. Panevėžyje vyko jaunučių ir vaikų lengvosios atletikos „Aukštaitijos taurė 2022“ II-ojo etapo varžybos, kuriose dalyvavo gausus Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro bei „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos ir Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinio ugdymo skyriaus atletų būrys. Puikiai sekėsi biržiečiams, sportininkai ne tik gerino asmeninius rezultatus, bet ir iškovojo čempionų titulus bei prizines vietas abiejose amžiaus grupėse.

Vaikų amžiaus grupėje pirmąją vietą šuolio į aukštį rungtyje iškovojo Oskaras Radzevičius, įveikęs 1,35 m aukštį, o trečiąją - Gvidas Kiaulėnas, įveikęs 1,25 m aukštį.

Šuolio į tolį rungtyje, nušokęs 4,07 m, pirmąją vietą iškovojo Trojus Vileišis, o Tadas Ulenskas, nušokęs 3,53 m, užėmė ketvirtąją vietą.

60 m bėgimo rungtyje antrąją vietą užėmė Elidijus Klevinis. Sportininkas paruošiamąjį bėgimą įveikė per 9,36 s, o finale, pagerinęs rezultatą iki 9,20 s, iškovojo antrąją vietą. 200 m bėgimo rungtį įveikė per 33,28 s ir užėmė ketvirtąją vietą.

500 m bėgimo rungtyje antrąją vietą iškovojo Oskaras Radzevičius, nuotolį įveikęs per 1.41,41 min. O, tokį pat nuotolį įveikęs per 1.44,22 min, Gustas Klezys užėmė trečiąją vietą.

Rutulio stūmimo rungtyje Arijus Ragauskas, pagerinęs savo asmeninį rezultatą ir rutulį nustūmęs 8,92 m, iškovojo pirmąją vietą.

Jaunučių amžiaus grupėje 60 m bėgimo rungtyje biržiečiai pasidalino visas tris prizines vietas. Aurimas Samulionis, paruošiamąjį bėgimą įveikęs per 7,67 s ir šį rezultatą šiek tiek pasibloginęs finale (7,87 s), vis tiek iškovojo pirmąją vietą. Erminas Dudoras, paruošiamąjį bėgimą įveikęs per  8,12 s ir greičiau įveikęs finalą - 8,10 s, iškovojo antrąją vietą, o Gustas Kavaliauskas, įveikęs abu bėgimus vienodai – 8,47 s, iškovojo trečiąją vietą.

200 m bėgimo rungtį Aurimas Samulionis, įveikęs per 26,64 s, iškovojo pirmąją vietą.

Linas Kučinskas 800 m bėgimą įveikė per 2.48,70 min ir taip pat iškovojo antrąją vietą.

Šuolio į aukštį rungtyje Nojus Stanišauskas, peršokęs 1,55 m aukštį, iškovojo pirmąją vietą.

Šuolio į tolį rungtyje Erminas Dudoras nušoko 5,40 m ir iškovojo antrąją vietą. Rebeka Šeršniova, pagerinusi asmeninį rezultatą  ir nušokusi 4,26 m, užėmė ketvirtąją vietą.

Praėjusį savaitgalį vasario 11 d. Kaune vyko Lietuvos lengvosios atletikos jaunimo čempionatas. Nors iš šio čempionato sportininkai grįžo be medalių, bet už tai pasisėmę sportinės patirties. Broliai Darius ir Marius Valaičiai 60 m bėgimo paruošiamuosius bėgimus pradėję asmeniniais rezultatais, Darius Valaitis - 7,17 s, o Marius Valaitis - 7,27 s, pateko į finalą. Finalinį bėgimą Darius įveikė per 7,21 s ir užėmė ketvirtąją vietą, o Marius per 7,22 s ir liko penktas. „Džiugu, kad svarbiausiose varžybose pavyko pademonstruoti geriausius sportinius rezultatus ir buvo iškovotas kvietimas atstovauti Lietuvą Baltijos komandiniame čempionate, kuris vyks kovo 4-5 dienomis Valmieroje (Latvija)“, džiaugėsi vaikinų treneris Simas Strelcovas.

Marius Kučas startuodamas 60 m bėgimą padarė falšstartą (per anksti startavo) ir buvo diskvalifikuotas. Pasak trenerio Viktoro Bagamolovo, Mariui pakišo koją jaudulys, nes visose varžybose vaikinas gerino rezultatus ir labai norėjo pasiekti asmeninį rezultatą.

Arnas Ikamas startavo 400 m bėgime, bet po lygos parodyti aukštų rezultatų nepavyko. Šuolininkas Arnas Sapatka po čiurnos operacijos atlieka reabilitaciją ir žiemos sezono varžybas praleidžia, teigė treneris V. Bagamolovas.