2020 m. sausio 25 d. Rygoje vyko Baltijos U-18 ir U-21 dziudo čempionatas, kuriame dalyvavo geriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos dziudo imtynininkai. Lietuvos garbę teko ginti ir biržiečiams Marijui Mitrochinui, Faustai Petronytei ir Elijui Jokubėnui.

Fausta Petronytė U-18 amžiaus grupėje dalyvavo svorio kategorijoje virš 70 kg. Pirmoje kovoje susitiko su varžove iš Latvijos, kovoje atliko metimą ippon įvertinimu ir pasiekė pergalę. Antroje kovoje, atlikusi metimą wazari įvertinimu ir  išlaikymo veiksmu, nugalėjo varžovę iš Estijos. Finale susitiko su varžove iš Kauno ir tik po atkaklios kovos jai nusileido ir iškovojo garbingą antrąją vietą. 

Elijus Jokubėnas U-21 amžiaus grupėje dalyvavo svorio kategorijoje iki 66 kg. Pirmoje kovoje Elijus susitiko su varžovu iš Estijos ir atlikęs du metimus wazari įvertinimais pasiekė pergalę. Antroje  ir trečioje kovose susitiko su varžovais iš Latvijos, kuriose, atlikęs metimus ippon įvertinimais, taip pat nesunkiai įveikė varžovus. Ketvirta, dėl išėjimo į finalą, kova buvo atkakli, baigėsi lygiosiomis. Pratęsus laiką, Elijus turėjo pripažinti varžovo pranašumą ir galutinėje įskaitoje užėmė trečiąją vietą.

Šiame čempionate didžiausia sėkmė lydėjo Marijų Mitrochiną, kuris U-21 amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 90 kg tapo čempionu. Pirmoje kovoje įveikė priešininką iš Latvijos, antroje kovoje susitiko su priešininku iš Lietuvos, kurį nugalėjo per 17 s. Trečioje kovoje teko pripažinti varžovo paranšumą. Nors Marijus pogrupyje užėmė antrąją vietą, tačiau niekas nebuvo prarasta. Kovoje dėl išėjimo į finalą per 30 s, padaręs metimą ippon įvertinimu, įveikė priešininką iš Estijos.

Finale susitiko su tuo pačiu priešininku iš Latvijos, kuriam pralaimėjo pogrupyje. Atlikęs veiksmų kombinaciją parteryje su išlaikymu, atsirevanšavo varžovui ir iškovojo čempiono titulą.

Sportininkus treniruoja Mindaugas Simėnas, Alfredas Kuprevičius ir Sigitas Mitrochinas.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1