top of page

2021 m. liepos 4 d. Biržų pilies teritorijoje vyko tarptautinės galiūnų varžybos, kuriose dalyvavo stipriausi vyrai iš Lietuvos bei Latvijos. Lietuvos komandai atstovavo Mantas Lalas, Karolis Aleksandravičius, Dainius Repšys ir Žydrūnas Savickas. Latvijai - Didzis Zarinč, Dainis Zageris, Maris Krievels ir Juris Meija.

Prieš prasidedant varžyboms sveikinimo žodį tarė ir galiūnams sėkmės linkėjo rajono meras Vytas Jareckas.

Galiūnai varžėsi penkiose rungtyse: traktoriaus tempimo, 30 kg svarmens laikymo, 330 kg rąsto kėlimo, estafetėje (320 kg padangos vertimas, 2x135 kg svarmenų „lagaminų“ nešimas, 180 kg skydo nešimas ir 2x110 kg maišų sukėlimas ant pakylos) ir svarmenų kėlimo rungtyje (140 kg rąsto ir 320 kg burbulų kėlimas). Lietuviai laimėjo traktoriaus tempimo, svarmens laikymo, estafetės rungtyse. Latviai pranašesni buvo tik paskutinėje rungtyje – svarmenų kėlimo rungtyje. 330 kg  sveriančio rąsto kėlimo rungtyje ir lietuviai ir latviai per 75 sek. iškėlė po 7 kartus. Galutinėje rezultatų lentelėje Lietuvos komanda surinko 8.5 taškus, o Latvijos - 6.5 taškus.

Galiūnų varžybų metu varžėsi ne tik galiūnai, pertraukų tarp rungčių metu, galimybę išbandyti savo jėgas turėjo ir žiūrovai. Žiūrovams - ne tik galimybė pademonstruoti savo jėgą, bet ir laimėti vertingus prizus. Vyrai varžėsi „Smetoniškos giros“ pakuotės laikymo varžybose, „Stihl“ pjūklo laikymo, 16 kg svarsčio laikymo, vėjo jėgainės varžto laikymo, moterys – 4 kg medžio anglies griliui maišo laikymo varžybose.

Po varžybų dalyvių laukė apdovanojimų ceremonija. Galiūnams nugalėtojų taures ir atminimo dovanas įteikė savivaldybės meras Vytas Jareckas, kūno kultūros ir sporto centro direktorius Sigitas Mitrochinas, rėmėjai bei pagrindiniai pagalbininkai organizuojant varžybas UAB „Evadinamika“ vadovas Konstantinas Strelcovas ir UAB „Biržų žemtiekimas“ atstovė Sigita Strautnikienė.

Žydrūnas Savickas dėkojo už palaikymą ir paramą organizuojant šias varžybas ir įteikė padėkas Biržų rajono savivaldybės merui Vytui Jareckui, kūno kultūros ir sporto centro direktoriui Sigitui Mitrochinui, UAB „Evadinamika“ direktoriui Konstantinui Strelcovui ir UAB „Biržų žemtiekimas“ atstovei.

bottom of page