top of page

Paskutinį kovo savaitgalį Kaune vyko atviras Lietuvos dziudo jaunimo U23 čempionatas, kuriame biržiečiai iškovojo aukščiausius apdovanojimus.

Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 78 kilogramų šalies čempione tapo Evelina Kleinytė ir, pagal Lietuvos dziudo federacijos nuostatas, įgijo teisę ryšėti 1 dano juodą diržą. Evelinos laimėjimu džiaugiasi ir jos treneris S. Mitrochinas. Šiuo metu mergina mokosi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje.

Svorio kategorijoje per 100 kg biržietis Lukas Maldutis įveikė visus priešininkus ir tapo Lietuvos jaunimo dziudo čempionu. Iškovojęs pergalę L. Maldutis taip pat įgijo teisę ryšėti 1 dano juodąjį diržą. Luką treniruoja treneris M. Simėnas

Daug dėmesio sulaukė vyrų grupė (iki 73 kg), kurioje sėkmingai kovėsi studentai,  buvę kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai, Gajus Brazionis, Martynas Kvedaras ir Benjaminas Rutkauskas. Suaugusių ir jaunimo dziudo čempionatuose jau praeityje pasižymėję ir juodus diržus dėvintys G. Brazionis ir M. Kvedaras susitiko finale, kuriame pranašumą įrodė G. Brazionis. Jis tapo nugalėtoju, o M. Kvedaras iškovojo sidabro medalį. B. Rutkauskas iškovojo bronzos medalį. Vaikinus treniravo A. Kuprevičius, P. Jukonis, M. Simėnas ir S. Mitrochinas.